Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby, jednocześnie zastępując aparaty stałe i ruchome. Nakładki są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne, co zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Dr Tae Weon Kim, lekarz z Seulu, dzięki systemowi nakładek CLEAR ALIGNER stworzył wszechstronną metodę terapii, która już od lat znajduje zastosowanie przy różnych przypadkach klinicznych.

Wskazania do stosowania metody Clear Aligner

 • Stłoczenie zębów od 4 do 6 mm
 • Intruzja zębów/zgryz głęboki
 • Extruzja zębów/zgryz otwarty
 • Korekta rotacji zębów przednich
 • Korekta linii pośrodkowej do 2 mm
 • Rozszerzenia łuków
 • Zamykanie szpar do 4 mm, diastema, tremy
 • Kontrola torku i angulacji
 • Leczenie recydywy/zamykanie małych szpar po leczeniu

 

ZALETY METODY CLEAR ALIGNER

Korekta wad zgryzu za pomocą estetycznych nakładek wysokiej jakości, należy do istotnych rozwiązań terapeutycznych w nowoczesnej ortodoncji, stworzonych dla leczenia dorosłych pacjentów, a także dzieci i młodzieży. Dzięki swoim zaletom są doceniane zarówno przez pacjentów jak i lekarzy.

KORZYŚCI DLA PACJENTÓW

Szybkość i skuteczność

Leczenie systemem Clear Aligner daje bardzo dobre i trwałe efekty w relatywnie krótkim czasie.

Estetyka

Przeźroczyste nakładki są niemal niezauważalne, ich noszenie nie powoduje dyskomfortu podczas spotkań i rozmów w pracy czy szkole.

Komfort

Nakładki są gładkie, nie posiadają wystających elementów metalowych, przez co nie powodują uczucia gniecenia. Dzięki idealnemu dopasowaniu nie wpływają negatywnie na jakość mówienia i pozwalają się śmiać.

Wysoka tolerancja

Biokompatybilny materiał wykonania nakładek nie powoduje swędzenia i reakcji uczuleniowych jakie mogą powstać w wyniku styczności metalu z policzkiem i dziąsłami, jest dobrze tolerowany przez tkanki wewnątrz jamy ustnej.

Wysoka higiena

Nakładki szybko i łatwo dają się wyjmować i ponownie zakładać np. w czasie jedzenia, picia ciepłych i barwiących napojów, szczotkowania i nitkowania zębów, a także samego czyszczenia szyn.

Korzystna cena

Koszty całego procesu leczenia metodą Clear Aligner są porównywalne do tradycyjnych metod a czasami nawet tańsze.

KORZYŚCI DLA LEKARZY

Pełna kontrola leczenia

Proces leczenia przebiega wieloetapowo, a na każdym etapie lekarz może ocenić i skorygować wyniki leczenia, by osiągnąć najlepsze efekty.

Szerokie zastosowanie

System Clear Aligner jest stale rozwijany. Dzięki doświadczeniu i rozwojowi technologii możliwe jest leczenie coraz bardziej skomplikowanych przypadków.

Oszczędność czasu

Leczenie systemem Clear Aligner znacząco redukuje czas przygotowania leczenia, czas wizyt ortodontycznych, a przede wszystkim skraca czas samego procesu leczenia.

Wsparcie technologiczne

Współpraca z naszym Centrum daje lekarzom niezbędną wiedzę oraz pełne wsparcie w wykorzystaniu metody Clear Aligner na każdym etapie leczenia.

Niskie koszty inwestycji

Wdrożenie systemu Clear Aligner w gabinetach ortodontycznych niewiele kosztuje, współpracujący z nami lekarze nie muszą inwestować w specjalny sprzęt i narzędzia. Wystarczy wysłać do nas wyciski, a my odeślemy gotowy zestaw nakładek.

Prosta biomechanika ortodontyczna

Podczas stosowania metody Clear Aliger mogą być zastosowane te same zasady biomechaniki jak w przypadku ortodoncji tradycyjnej.

PRZEBIEG LECZENIA

.

1

Rozmowa z pacjentem

W pierwszej kolejności lekarz ocenia możliwości leczenia i zasadność zastosowania metody. Na podstawie rozmowy i wstępnej diagnozy ocenia również przewidywany czas trwania i koszt leczenia. Podczas konsultacji Pacjenci mogą również poznać dokładniej metodę i uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania.

 

2

Diagnostyka i pobranie wycisku.

Dla prawidłowego i skutecznego leczenia wykonuje się niezbędną diagnostykę, tj. zdjęcia cefalometryczne i pantomograficzne, a następnie pobiera się wycisk żuchwy i szczęki. W oparciu o pierwszy wycisk wykonywany jest set-up łuków zębowych, analiza cyfrowa oraz symulacja wyników leczenia. Lekarz przygotuje precyzyjny plan leczenia – ilość etapów, czas i koszt terapii.

 

3

Wykonanie nakładek.

Na podstawie planu leczenia wykonywany jest pierwszy zestaw nakładek. Pierwszy zestaw składa się z trzech nakładek o różnych grubościach (nakładka soft-0,5 ;  nakładka medium-0,625 ; nakładka hard-0,75), tłoczonych na wcześniej  przygotowanym modelu.

 

Lekarze współpracujący z Centrum Clear Aligner mogą zlecić wykonanie planu leczenia oraz samych nakładek do naszego laboratorium Ortodent Lab. Więcej na temat współpracy z Centrum Clear Aligner znajdziesz tutaj.

4

Leczenie aktywne

Przez kolejne tygodnie wykonywany jest ustalony wcześniej plan leczenia. Pacjent nosi kolejno nakładki o różnych grubościach, każdą przez okres jednego tygodnia. Podczas terapii konieczne są regularne wizyty w gabinecie, kontrola założonych efektów i ewentualna korekta planu. Średnio co 3 tygodnie pobierane są kolejne wyciski i wykonywany jest kolejny zestaw nakładek.

 

5

Stabilizacja efektów leczenia

Ostatnim etapem leczenia, równie istotnym, bo stabilizującym osiągnięte wyniki i zapobiegającym nawrotowi wady, jest faza retencji. W leczeniu ortodontycznym zaplanowanie i realizacja fazy retencyjnej to bardzo ważne czynności. Powinni być Państwo świadomi, że retencja jest integralną częścią leczenia i nie można jej bagatelizować. Aby nie doszło do nawrotu wady, nakładki retencyjne należy nosić solidnie wg. harmonogramu:

 • w pierwszym roku po aktywnym leczeniu nakładki retencyjne nosi się jak najdłużej w ciągu dnia i bezwzględnie na całą noc;
 • w drugim roku po aktywnym leczeniu nakładki retencyjne nosi się przez około 16 godzin na dobę;
 • po drugim roku nakładki retencyjne nosi się tylko na noc.

Długość okresu retencji zależy od tego, jak bardzo nasilona była wada zgryzu, jak długo trwało leczenie oraz od innych indywidualnych czynników. Po zakończonym leczeniu aktywnym należy zgłaszać się na wizyty kontrolne co pół roku. Wykorzystywane do stabilizacji retainer’y są bardzo dobrze tolerowane przez Pacjentów – są niewidoczne i nie przeszkadzają Pacjentom w mówieniu, co stanowi ich ogromną zaletę.